Who plays who

Reporter:

Shaun Davies

TONIGHT (THURSDAY):
Summer League: Clawddnewydd v Ysceifiog, Llandyrnog v Henllan, Llanfair v Cefn, Nantglyn v Caerwys, Rhewl v Llangynhafal
Bragdy Cup: Plas Coch v Cynwyd
Oswestry Bowling League Division 5: Royston B v Cynwyd B
North East Wales U-13s’ Cricket League (North): Denbigh v Halkyn, Northop v Rhewl, St Asaph v Connah’s Q
South: Llangollen v Malpas, Pontblyddyn v Ruthin

FRIDAY:
Bragdy Cup: Cerrig v The Wolf Pack

SATURDAY:
Welsh Premier League European play-off final: Llanelli v Bala Tn
North Wales Cricket League Premier Division: Northop v Denbigh, St Asaph v Connah’s Quay
Division 2: Rhewl v Dolgellau
Division 3: Bala v Llay 2nds, Denbigh 2nds v Gresford 2nds, Mold 2nds v Ruthin, Shotton v St Asaph 2nds
Division 4: Llangollen v Buckley 2nds
Division 5: Castell Alun 2nds v Ruthin 2nds, Corwen v Shotton 2nds, Gwersyllt Park 2nds v Llangollen 2nds
North Wales Coast Bowling League Section A: Denbigh A v Conwy A
Section D: Bala v Grove Park, Mochdre Park B v Denbigh B, St Asaph B v Vardre
North Wales Youth Cup final (at Wrexham): Ruthin Yth v COBRA

SUNDAY:
North Wales Cricket League Division 5: Mochdre 3rds v Rhewl 2nds
North East Wales U-9s’ Cricket League (North): St Asaph v Denbigh

MONDAY:
Summer League: Cefn v Clawddnewydd, Henllan v Caerwys, Llandyrnog v Llanrhaeadr, Llanfair v Ysceifiog, Rhewl v Nantglyn
Bragdy Cup: Ysgol y Berwyn v Waen
North East Wales U-11s’ Cricket League (North): St Asaph v Denbigh
South: Corwen v Malpas

TUESDAY:
Welsh Counties Bowling League: Esclusham v St Asaph
Oswestry Bowling League Division 1: Corwen A v Llanymynech A, Criftins A v Llangollen A
Division 2: Johnstown B v Cynwyd A
Clwydian Senior Citizens’ Bowling League Division A: Denbigh A v Mochdre Park A, Trefnant A v Abergele A
Division B: Bryn Newydd A v Trefnant B, St Asaph v Rhuddlan B
Division C: East Parade B v Denbigh B
Bragdy Cup: Llandderfel v Llangwm

See full story in the Free Press

Leave your comment

Share your opinions on

Characters left: 1500

Most Read